Individuální rodinné konstelace

Hlavními překážkami v našem životě je strach a žití podle očekávání druhých. Vypořádat se s vnitřními strachy, nevyřešenými dramatickými zážitky či zkušenostmi znamená přivést na povrch něco, co není viditelné a co souvisí s naším vnitřním Já. Prochází-li člověk rodinnými konstelacemi, nutně narazí na situace a jejich účastníky, kde se zablokovala láska. Objeví netušené pravdy o svém životě i životě předků a to, co jej dosud omezovalo, se promění ve zdroj síly.

Konstelace může posloužit k uvolnění a propuštění energií, které nás blokují v přítomném životě.  Mnohdy si nejsme vůbec vědomi, co nás blokuje. Jsem naučeni imitovat, napodobovat určité chování, které jsme získali ať už geneticky nebo na základě přesvědčení „že takhle to má být“.

 

Od narození nás formuje a „uhlazuje“ stres. Malé dítě v momentě, kdy není uspokojena jeho potřeba, se začne vztekat a není ho možné zastavit. Stačí k tomu to, že mu odepřete před obědem sušenku, nedovolíte mu z obavy o jeho bezpečnost vylézt na zídku… Milujete své dítě a záhy začnete narážet na jeho sebestřednost, kdy neuspokojení jeho aktuální potřeby v něm vyvolá vztek, který může přejít až do agresivity.

 

Přemýšleli jste někdy nad tím, co se děje v mysli dítěte, když mu pohrozíte vztyčeným ukazováčkem? Představte si, jak se cítíte, když vám někdo takhle pohrozí.

 

Konstelace může pomoci dostat se do svého středu, vrátit se do svého původního zdravého stavu. Uvolníte své vlastní zdroje k řešení daného problému.

 

A jak se provádí konstelace individuálně? Nepotřebujeme k tomu další zúčastněné. Lze pracovat s deskou, na kterou rozestavíme „zástupce“, kteří symbolizují osoby, situací, věci, vztahy… a facilitátor provede klienta celým příběhem.  Když pak si klient procítí celou situaci, může najít nový pohled, nové vnímání daného problému a tím dospět k jeho vlastnímu řešení. 

Zajímá Vás Víc?

Napište mi a já Vám ráda odpovím, nebo se rovnou objednejte.

Vyhledávání

Novinky a Články

Přihlaste se k odběru novinek a článků ze světa alternativního léčení:

Individuální studium Numerologie

Více zde >

Naplánované kurzy

V této rubrice nejsou žádné články.

© 1950 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode