Kurzy Kreslení pravou hemisférou mozkovou

Kurzy vedu už od roku 1997 podle původní metodiky autorky této metody Betty Edwards. Je zaměřen na to, abychom se naučili používat i pravou mozkovou hemisféru. To je také klíčem k tomu, abychom využili to, co je nám vrozené: umění kreslit.

Abyste totiž mohli něco nakreslit, potřebujete mít pět dovedností: umět rozeznávat a pozorovat hrany, prostor, vztahy, světlo a stíny a celkový obrázek. To není tak složité - kreslit se můžete tedy naučit velmi rychle. Předpokladem je spolupráce pravé mozkové hemisféry. Začnete vidět svět „jinýma očima“. Jeví se bohatší, jakoby jste si dříve nevšímali  rozmanitosti, která je kolem nás.

 

Součástí kurzu je odblokování na tvořivost metodou ONE BRAIN-kineziologie.

 

Dokážeme mnohem víc, než si myslíme. Naprostá většina těch, kteří prošli tímto kurzem, na začátku nevěřila, že by se naučili kreslit, že by je to bavilo a navíc že jejich výtvory si zaslouží obdiv.

 

Vysvětlení je jednoduché:

Po většinu času používáme levou mozkovou hemisféru. Ta vidí detail, srovnává, kritizuje, hodnotí. A komu se tak kolem desátého roku věku líbily jeho kresby a výtvory, jen proto, že neodpovídaly realitě, tedy tomu, co skutečně vidí. Proč se tedy pokoušet o něco, co mi nejde?

 

Na třídenním kurzu se pomocí praktických cvičení naučíte techniku kresby:  pozorovat detail, okraje, prostor, vztah světla a stínů,  vnímání celku a částí i jak se soustředit a uvolnit. Ale především metodika kurzu je zaměřena na to, abyste se naučili využívat pravou polovinu mozku, tedy hemisféru zodpovědnou za naši tvořivost, nápady a představivost.
 

Pravou mozkovou hemisféru potřebujeme více využívat nejen při  kreslení a malování, ale i v běžném životě. Je to o našem celkovém postoji: umět se dívat na některé věci s nadhledem pravého mozku a být tak tvořivější při nacházení řešení problémů.

 

Kurz je nejen výborným cvičením pro dyslektiky a dysgrafiky, ale i jako příprava na přijímací zkoušky na školy s uměleckým zaměřením.

 

Zrod metodiky kreslení pravou mozkovou hemisférou pochází od  Betty Edwardsové. Ve své knize stejnojmenného názvu vychází z nejnovějších objevů v oblasti výzkumu mozku. S metodikou vedení kurzu jsem se seznámila prostřednictvím její přímé žákyně. Během kurzu využívám také metodu One Brain – kineziologie na odblokování problémů spojených s tvořivostí. 

Napište mi

Máte-li zájem o další informace, neváhejte se na mne obrátit.

Vyhledávání

Novinky a Články

Přihlaste se k odběru novinek a článků ze světa alternativního léčení:

Individuální studium Numerologie

Více zde >

Naplánované kurzy

V této rubrice nejsou žádné články.

© 1950 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode