One Brain - kineziologie

Pro metodu One Brain  (Sjednocený mozek) a Thre in One (Tři v jednom) se vžil název kineziologie. Pracuje totiž se svalovým testem -  pomocí svalové reakce na rukou rozliší odpovědi ano, tedy posilující informace, nebo ne - oslabující. Svalové reakce je možno využít pro  komunikaci s paměťovým centrem a zjistit stresující události z minulosti. Lze tak dopracovat k informacím a pocitům, které jsme měli ve věku, kdy poprvé problém nastal a pomocí jednoduchých korekcí, či pochopením nebo přehodnocením dané situace, lze uvolnit „blok“ na neurologických drahách či kdekoliv v těle. Kineziolog nabízí svým klientům osobní přístup, dostatek času věnovat se problému a celostní přístup, kdy se zaměřuje nejen na fyzický problém – tělo – ale i lidskou mysl.

 

Když Carol Ann Hontz přijela v roce 1993 šířit One Brain – kineziologii do naší republiky, byli jsme nadšeni.  V prvních kurzech bylo hodně pedagogů, psychologů a učitelů. Přitažlivé pro ně byly především první dva stupně metody, které jsou věnovány nápravě dyslexií u školních dětí. 

 

Podle této metody dyslexie vzniká vlivem nesprávné komunikace mezi levou a pravou mozkovou hemisférou a obvykle i mezi přední a zadní částí mozku. Každá z částí mozku přispívá svým dílem k funkci celku. K dobrému výkonu potřebujeme, aby všechny části mozku spolupracovaly. Ve většině případů je dysfunkce mozku vyvolána traumatickou situací, kterou mělo dítě spojeno s pocity strachu. Prožívaná událost a prožívaná emoce způsobí „zkrat“ v mozku a vytvoří se „slepá“ místa. Dojde k přerušení toku energie a tudíž přerušení propojení mezi neurony. V mozku jich máme na pět miliard a jsou propojeny prostřednictvím třiceti bilionů synapsí. Informace pak nemohou naším mozkem „protékat“.  Je to jako s elektrickým vedením – když zapojíme více přístrojů a přetížíme síť – energie nemůže proudit - dojde ke zkratu.

 

Příklad: Dítě v raném věku mohl vystrašit (ne-li napadnout) pes.  Pokaždé, když se pak setká se psem, prožívá podobné emoce, i když se potká s klidným a přítulným psem a původní příhodu si nepamatuje. Přesto pod vlivem dávné traumatizující události reaguje pláčem, útěkem a chová se naprosto nelogicky. 

 

Podobně je to s učením ve škole. Tam může pro dítě vznikat řada traumatizujících událostí. Využitím svalového testu můžeme vyhledat a volbou příslušné korekce stimulovat a propojovat „slepá“ místa v mozku. Aktivace mozku speciálními cviky může také pomoci lepšímu zapamatování si a zlepšuje se asimilace a vyvolání informace, jejímž výsledkem je zvýšená schopnost učení. Metoda One Brain pomáhá také při hyperaktivitě, kdy je dítě je neustále v pohybu či je naopak nemotorné, kde pomáhá zlepšovat koordinaci pohybů.

 

Další stupně Three in One, které se v rámci této aplikované kineziologie vyučují, je práce s emocionálními (psychickými) a fyzickými problémy. Nabízí postupy, jak najít v těle nerovnováhu a nedostatky a napravit je. Výsledkem může být zlepšení zdravotních potíží.

Úspěšná je tato metoda také u alergií, stavů vyčerpání, oslabení imunitního systému, depresích, závislostí, strachů...

Zajímá Vás Víc?

Zajímá Vás víc o metodě One Brain? Či byste se rádi objednali?

Vyhledávání

Novinky a Články

Přihlaste se k odběru novinek a článků ze světa alternativního léčení:

Individuální studium Numerologie

Více zde >

Naplánované kurzy

V této rubrice nejsou žádné články.

© 1950 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode